Достапни линкови

logo-print

Американски напад врз милитанти во Сомалија


Американската војска извршила ракетен напад во Сомалија чија цел бил лидер на милитантите поврзани со Ал Каеда. Официјален Вашингтон одби да го открие идентитетот на осомничениот, како и тоа дали нападот бил успешен. Агенциите јавуваат дека нападот бил извршен со беспилотно летало.
XS
SM
MD
LG