Достапни линкови

logo-print

Осуммина загинати во автобуска несреќа во Турција


Осум лица загинаa, а десетци се повредени во автобуска несреќа што се случи денеска во округот Сивас во централна Турција, јави турската телевизија НТВ.
Инцидентот, во кој се превртел автобусот со 42 патници, се случил во околината на градот Јилдезели. Автобусот се движел од округот Ван во југоисточна Турција, кон Анкара. Повредените патници се префрлени во болница.
XS
SM
MD
LG