Достапни линкови

logo-print

Министерот Џафери на средба со Аврамопулос во Атина


Македонскиот министер за одбрана Талат Џафери

Македонскиот министер за одбрана Талат Џафери

Македонскиот министер за одбрана Талат Џафери денеска во Атина треба да се сретне со неговиот грчки колега Димитрис Аврамопулос, јави МИА. Посетата на Џафери на Атина прво беше закажана за декември минатата година, но во последен момент беше одложена затоа што Аврамопулос замина на погребот на Нелсон Мандела. Двајацата министри за одбрана последен пат се сретнаа со октомври минатата година во Брисел, на маргините на состанокот на Северноатлантскиот совет на НАТО за мисијата ИСАФ во Авганистан.
XS
SM
MD
LG