Достапни линкови

logo-print

Претседателот Иванов ќе се сретне со Хојт Брајан Ји


Претседателот на Македонија Ѓорге Иванов

Претседателот на Македонија Ѓорге Иванов

Претседателот на Македонија Ѓорге Иванов денеска ќе го прими Хојт Брајан Ји, заменик помошник на државниот секретар за европски и евроазиски прашања на Соединетите Американски Држави. Попладне, како што е најавено, Хојт Брајан Ји ќе се сретне и со претседателот на Демократската унија за интеграција Али Ахмети.
XS
SM
MD
LG