Достапни линкови

logo-print

Вељаноски во посета на Хрватска


претседателот на Собранието Трајко Вељаноски

претседателот на Собранието Трајко Вељаноски

Претседателот на Собранието на Македонија Трајко Вељаноски денеска ќе престојува во официјална посета на Хрватска по покана од неговиот хрватски колега Јосип Леко. Тој ќе се сретне и со хрватскиот претседател Иво Јосиповиќ и со првиот потпретседател на хрватската Влада и министер за надворешни и европски прашања, Весна Пусиќ. Планирано е Вељаноски на свечена седница да се обрати и пред пратениците на Хрватскиот сабор.
XS
SM
MD
LG