Достапни линкови

logo-print

Претставник на ЕК во дводневна посета на Белград


Генералниот директор на Генералниот директорат на Европската Комисија за проширување на ЕУ Кристијан Даниелсон денеска ја почнува дводневната посета на Белград. Генералниот директор ќе разговара со премиерот на Србија Ивица Дачиќ, а ќе има состаноци и со други српски официјални претставници и со претставници на невладините организации.
Даниелсон доаѓа во Белград два дена откако Србија официјално ги почна преговорите за членство со ЕУ, откако во вторникот на 21 јануари во Брисел беше одржана првата конференција ЕУ – Србија.
XS
SM
MD
LG