Достапни линкови

logo-print

Украинската полиција ги отстранува барикадите во Киев


Украинската полиција денеска почнала да се пробива преку барикадите подигнати од антивладните демонстранти во Киев. Специјални сили ги отстрануваат барикадите, при што, според наводите, дошло до нови судири. Активисти јавуваат дека еден демонстрант бил убиен од полицијата. Засега нема потврда за оваа вест. Претходно украинските властите најавија дека ќе употребат сила ако провокатерите меѓу демонстрантите не престанат да предизвикуваат нереди.
XS
SM
MD
LG