Достапни линкови

logo-print

Докази за масовни убиства во Сирија


Во извештајот на тројца поранешни меѓународни обвинители за воени злосторства соопштија дека има докази оти во Сирија, од почетокот на конфликтот пред три години, биле егзекутирани околу 11 илјади затвореници. Извештајот е базиран врз илјадници фотографии и документи на сиријски владини претставници. Доказите ги изнел од Сирија поранешен полициски фотограф, кој избегал од земјата.
XS
SM
MD
LG