Достапни линкови

Втора фабрика на „Џонсон Контролс“ во Македонија


Премиерот Никола Груевски

Премиерот Никола Груевски

„Џонсон Контролс“ денеска во Технолошко индустриската развојна зона во Штип пушти во употреба нов објект за тапацир и производство на навлаки за автомобилски седишта. На отворањето присуствуваа премиерот Никола Груевски, генералниот директор на ТРИМ групацијата „Џонсон Контролс“ Петар Хеифт, како и американскиот амбасадор во Македонија Пол Волерс. Премиерот Груевски на свеченоста потсети дека станува збор за втора инвестиција на Џонсон Контролс во Македонија. „Инвестицијата се проценува на околу 20 милиони евра, а е проектирана да вработува околу 1.400 луѓе, изјави Груевски.
XS
SM
MD
LG