Достапни линкови

logo-print

Башар ал Асад пак ќе се кандидирал за претседател


Сирискиот Претседател Башар ал Асад изјави дека има добри шанси тој повторно да се кандира за нов мандат на претседателските избори во Јуни.

Тој, во интервју за АФП ја отфрли можноста да ја дели власта со опозицијата.

Тој така изјави дека очекува мировната конференција за Сирија која почнува во среда во Швајцарија да се фокусира врз , како што рече, „војната против тероризмот“.

Асад, исто така, очекува војната во Сирија, која досега однесе над 100 илјади животи да трае и натаму.
XS
SM
MD
LG