Достапни линкови

logo-print

Путин повторно со објаснувања за хомосексуалците


Рускиот претседател Владимир Путин, на денешната средба со волонтерите на Зимските олимписки игри во Сочи, изјави дека Русија не ги забранува нетрадиционалните врска меѓу луѓето, но додаде дека пропагандата на хомосексуалноста и педофилијата е забранета. Путин додаде дека Русија е многу послободна од некои други земји, вклучувајки ги и Соединетите Држави, каде што во некои држави, различната сексуална оријентација е криминал.
XS
SM
MD
LG