Достапни линкови

logo-print

Јужна Кореја потврди дека ќе ги одржи воените вежби според планот


Јужна Кореа соопшти дека нејзините заеднички вежби со САД ќе се одвиваат според предвиденото. Портпаролот на Министертсвотот за одбрана ги одби повиците на Северна Кореја да престане со она што тие го нарекоа „провокативни“ воени игри. Вчера Северна Кореја ја повика Јужна Кореја да се откаже од воените вежби закажани за февруари и март и взаемно да се преземат чекори за ублажување на тензиите вклучувајќи и мораториум на вербалните напади.
XS
SM
MD
LG