Достапни линкови

logo-print

Белата Куќа го испрати текстот на договорот со Иран до Конгресот


Белата Куќа го испрати до Конгресот текстот на Спогодбата за спроведување на нуклеарниот договор постигнат со Иран во ноември. Овој потег доаѓа по критиките од Вашингтон дека Обама го држи текстот во тајност. Според договорот Иран е обврзан да ја зголеми транспарентноста на својата нуклеарна програма која треба да започне на 20 јануари во замена за намалување на санкциите.
XS
SM
MD
LG