Достапни линкови

logo-print

Убиен советник на општина Северна Митровица


Советникот во општина Северна Митровица Димитрије Јаниќиевиќ изутрината со истрели од автоматско оружје бил убиен пред неговиот дом во северниот дел на Митровица. Засега не е познато кој стои и кои се мотивите за убиството. Дописникот на Радио Слободна Европа јави дека тој бил доведен во болница без знаци на живот. 35 годишниот Јаниќиевиќ на последните локални избори беше кандидат на Самостојната либерална партија за градоначалник на Северна Митровица.
XS
SM
MD
LG