Достапни линкови

logo-print

Израелски министер му се извини на Кери


Израелскиот министер за надворешни работи Моше Јалон му се извини на американскиот државен секретар, откако во изјава за дневен весник тој го прозва Џон Кери за обсесивно однесување во потрагата по мир меѓу Израел и Палестинците. Извинувањето на Јалон следи откако израелскиот премиер Бењамин Нетанјаху го прозва министерот во еден од своите говори, тврдејки дека мировнирте преговори се заедничка цел на САД и Израел.
XS
SM
MD
LG