Достапни линкови

logo-print

Ирак бара помош од САД за национално помирување


Вицепремиерот на Ирак Салих ал Мутлак повика на национално единство во борбата против терористичката Ал Каеда. Мутлак го даде апелот за време на посетата на Вашингтон каде побара помош од Соединетите американски држави во борбата против тероризмот. Вицепремиерот додаде дека од САД се бара советодавна помош за национално помирување во Ирак.
XS
SM
MD
LG