Достапни линкови

logo-print

Во експлозија на автомобил бомба во Сирија 18 загинати


Осумнаесет луѓе загинале во експлозија на автомобил бомба што денеска се случила во провинцијата Хама, во централниот дел на Сирија, соопшти Опсерваторијата за заштита на човековите права. Нападот се случил во близина на едно училиште во местото Ал Кафата што е под контрола на сириските власти. Досега одговорноста за сличните вакви напади ја преземаше Фронтот Ал Носра, џихадистичка организација поврзана со Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG