Достапни линкови

logo-print

Експлозија во фабрика во Јапонија, петмина загинати


Пет луѓе загинале, а неколумина други биле ранети денеска во Јапонија во експлозија во фабрика на концернот Мицубиши. Експлозијата биле предизвикана од хемиска реакција, јавија новинските агенции повикувајќи се на извори на фабриката специјализирани за производство на соларни панели и авто делови.
XS
SM
MD
LG