Достапни линкови

logo-print

ЕК бара расчистување на сите обвинувања во Турција


Европската комисија оцени дека последните случувања во Турција се причина за загриженост и повика на транспарентна и целосна истрага за актуелните обвинувања. Во денешното соопштение, Комисијата бара од Турција, како земја кандидат за членство во ЕУ, да ги превземе сите неопходни мерки за расчистување на сите сомневања за корупција.
XS
SM
MD
LG