Достапни линкови

logo-print

Меркел се повредила на скијање во Швајцарија


Германската канцеларка Ангела Меркел се повредила на скијање во Швајцарија, соопшти нејзиниот портпарол. Меркел ја повредила карлицата, поради што ги откажала сите состаноци и патувања во наредните три недели, додека се опоравува.
XS
SM
MD
LG