Достапни линкови

logo-print

Сингапурски патнички авион принудно слетал во Баку


Авион на Сингапурската авиокомпанија денеска принудно слетал на аеродромот во Баку поради проблеми со воздушниот притисок во кабината. Немало повредени меѓу 467 патници и 27 членови на екипажот на авионот Ербас А380 кој летал од Лондон за Сингапур.
XS
SM
MD
LG