Достапни линкови

logo-print

Денис Родман повторно во Северна Кореа


Денис Родман

Денис Родман

Американската кошаркарска ѕвезда Денис Родман предводи кошаркарски тим во Северна Кореа на натпревар за одбележување на роденденот на Ким Џонг Ун. „Тој ми е пријател и јас го сакам“, изјави Родман денеска на аеродромот во Пекинг, изразувајќи надеж дека натпреварот би можело да ги отвори вратите за разговори за, како што рече, „извесни прашања“. Во тимот што го предводи се и поранешните НБА кошаркари Кени Андерсон, Клиф Робинсон и Вин Бејкер. Натпреварот ќе се игра в среда. Ова е трет престој на Родман во Северна Кореа.
XS
SM
MD
LG