Достапни линкови

logo-print

Џон Кери во Израел


Американскиот државен секретар Џон Кери денеска изјави дека мислите на американците се со болниот поранешен израелски премиер Ариел Шарон. Тој ова го рече по пристигнувањето во Израел во надеж да ги покрене мировните разговори меѓу израелците и палестинците. Докторите соопштија дека Шарон кој е во кома од 2006 година, почнал забрзано да ги губи функциите на некои важни органи.
XS
SM
MD
LG