Достапни линкови

logo-print

Запалени автомобили на турски дипломати во Берлин


Два автомобила на турски дипломати беа опожарени синоќа во Берлин, јавија турските медиуми. Возилата на турската амбасада биле паркирани на оддалеченост од еден километар еден од друг кога биле запалени половина час пред полноќ. Автомобилите биле целосно уништени. Германската полиција почна истрага за случајот.
XS
SM
MD
LG