Достапни линкови

logo-print

Почна спасувањето од бродот заглавен на Антарктикот


Во тек е хеликоптерска акција за спасување на 52 патници од рускиот истражувачки брод „Академик Шокалски“ кој повеќе од една недела е заглавен на Антарктикот. 22 членови на екипажот остануваат на бродот. Хеликоптерот ги носи патниците на палубата на кинески мразокшач кој успеа да стигне најблиску до рускиот брод.
XS
SM
MD
LG