Достапни линкови

logo-print

Иванов им ја честита Новата година на припадниците на АРМ


Претседателот Ѓорге Иванов началникот на ГШ на АРМ Горанчо Котески во посета на припадниците на АРМ во Велес.

Претседателот Ѓорге Иванов началникот на ГШ на АРМ Горанчо Котески во посета на припадниците на АРМ во Велес.

Претседателот и врховен командант на вооружените сили на АРМ, Ѓорге Иванов придружуван од началникот на ГШ на АРМ генерал-потполковник Горанчо Котески денеска ги посети и им ја честита Новата 2014 година на припадниците на АРМ во Командата за обука при велешкиот гарнизон „Алексо Демниевски-Бауман“.
Претседателот Иванов на сите припадници на АРМ им искажаа огромна благодарност за сето она што го прават за Република Македонија извршувајќи ги професионално своите обврски.
Заедно со началникот на ГШ на АРМ генерал-потполковник Котески, претседателот Иванов во војничката менза на велешкиот гарнизон имаа заеднички ручек со припадниците на Командата за обука и локалната власт.
XS
SM
MD
LG