Достапни линкови

logo-print

Путин му ја честита на Обама Нова година


Рускиот претседател Владимир Путин испрати честитка за Нова година до неговиот американски колега, Барак Обама во која се наведува дека Москва е решена да продолжи со конструктивни односи со САД.
Според прес-службата на Кремљ, Путин се навел дека руско-американската соработка во 2013 година придонесла за глобалната стабилност и за решавање на "повеќето сложени меѓународни проблеми."
Путин, исто така, испратен пораки за Нова година и до другите светски лидери, меѓу кои и британскиот премиер Дејвид Камерон и израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху.
XS
SM
MD
LG