Достапни линкови

logo-print

Расте бројката на жртви од нападите во Волгоград


Експлозијата на тролејбусот во Волгоград

Експлозијата на тролејбусот во Волгоград

Руските власти соопштија дека бројката на загинати при бомбашките напади во Волгоград се искачи на 33 лица. Според министерството за вонредни ситуации една жртва од нападот на железничката станица им подлегнала на повредите, како и уште една од експлозијата во тролејбусот. Погребот на некои од жртвите ќе се одржи утре.
САД и понудија на Русија поблиска соработка околу безбедносните подготовки за зимските олимписки игри во Сочи. Руското министерство за надворешни работи нападите ги обвини исламските милитанти од Северен Кавказ.
XS
SM
MD
LG