Достапни линкови

logo-print

Николиќ против меѓудржавен договор со Косово


Српскиот претседател Томислав Николиќ

Српскиот претседател Томислав Николиќ

Српскиот претседател Томислав Николиќ изјави дека би одбил потпишување меѓудржавен договор на Белград со Приштина, бидејќи тоа би предивикало политичка криза во земјата. Според него, доколку Брисел има дополнителни барања треба веднаш да ги истакне за да знае Србија на што е.
Тој во интервјуто за Вечерње новости порачува и дека сака да верува оти следната година ќе биде изборна.
XS
SM
MD
LG