Достапни линкови

logo-print

Окупирана куќата на Каримова во Женева


Гулнара Каримова

Гулнара Каримова

Во Женева група узбекистански дисиденти јa окупираа празната куќа на Гулнара Каримова, ќерка на узбекистански претседател Ислам Каримов.
Видеото кое до Радио Слободна Европа го достави дисидентот Сафар Бекјан покажува слики за кои експертите велат дека се чини дека се важни дела кои треба да се чуваат во Узбекистанскиот државниот музеј.
XS
SM
MD
LG