Достапни линкови

logo-print

Судири на полицијата со демонстранти во Каиро


Египетската полиција се судрила со приврзаниците на Муслиманското братство во Египет и во уште неколку градови по петочната молитва. Полицијата употребила солзавец за да ги растера демонстрантите, кои пак, фрлале камења врз полицијата.
Тензиите во Египет се зголемени откако владата го прогласи Муслиманското братство за терористичка организација.
XS
SM
MD
LG