Достапни линкови

logo-print

Консултации во Москва за уништувањето на сиријското хемиско оружје


Експерти од Русија, Соединетите Држави, Кина, Сирија и од Организацијата за забрана на хемиското оружје се состануваат денеска во Мсоква на разговори за постапката за уништување на сиријското хемиско оружје. Консултациите се одвиваат зад затворени врати. Хемиското оружје најнапред ќе биде изнесено од Сирија, а потоа ќе биде уништувано на море.
XS
SM
MD
LG