Достапни линкови

logo-print

Египетската влада го прогласи Муслиманското братство за терористичко


Египетската влада го прогласи Муслиманското братство за терористичка група. Ова го соопшти денеска министерот за високо образование Хосам Еиса. Египетските власти го обвинуваат Муслиманското братство за серијата напади во земјата, кои зачестија по соборувањето на претседателот Мухамед Морси.
XS
SM
MD
LG