Достапни линкови

logo-print

Милитанти од Синај ја презедоа одговорноста за нападот во Мансура


Масура, 24.12.2013

Масура, 24.12.2013

Милитантна група од Синај, поврзана со Ал Каеда, денеска ја превзеде одговорноста за бомбашкиот напад врз полициската станица во египетскиот град Мансура, во кој загинаа 16 луѓе, а над 100 беа повредени. Египетската влада претходно за напдот го обвини Муслиманското братство на соборениот претседател Мухамед Морси.
XS
SM
MD
LG