Достапни линкови

logo-print

Повлечени обвинувања против активисти на Гринпис


Русија денеска соопшти дека ги повлече тужбите за хулиганство против уште осуммина активисти на Гринпис, ден откако во согласност со донесениот закон за амнестија ослободил еден од соработниците на таа меѓународна невладина организација за заштита на животната средина. Активистите на 18 септември годинава се обиделе да се искачат на пруската платформа за вадење нафата на Арктикот.
XS
SM
MD
LG