Достапни линкови

logo-print

Собраниска седница за медиумските закони


Собранието на Македонија денеска треба да ја продолжи 72. седница на која на дневен ред се медиумските закони. Пратениците треба да расправаат за дополнетите предлози на законот за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги и на законот за медиуми, двата во второ читање.
XS
SM
MD
LG