Достапни линкови

logo-print

Ердоган во посета на Пакистан


Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган допатува денеска во Пакистан на разговори за зајакнување на соработката меѓу двете земји во енергетскиот сектор. Во Лахоре, Ердоган, во чија придружба се и неколкумина министри и бизнисмени, ќе потпише договор за турска инвестиција за изградба на термо-централа. Пакистанскиот премиер Наваз Шариф вети серија даночни олеснувања за турските инвеститори. Утре Ердоган ќе престојува и во главниот град Исламабад, каде што исто така се очекува потпишување неколку договори од енергетскиот сектор.
XS
SM
MD
LG