Достапни линкови

logo-print

Ердоган со закани до неговите противници


Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган

Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган

Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган ги предупреди неговите противници да не ја користат полициската антикорупциска акција за „поткопување на неговата власт“, закануваќи се дека во спротивно „ќе крши раце“. Тој на собирот на неговата исламистичка Партија на правдата и развојот порача дека секој треба да го знае своето место.
Во рамки на акцијата се уапсени 24 лица блиски до владата, меѓу кои и синовите на министрите за внатрешни работи и за економија, Муамер Ѓулер и Зафер Чаглајан и директорот на турската државна „Халк банка“, Сулејман Аслан.
XS
SM
MD
LG