Достапни линкови

logo-print

Преговорите за нуклеарната програма на Иран во мирување


Иранскиот нуклеарен преговарач Абас Аракчи

Иранскиот нуклеарен преговарач Абас Аракчи

Иранскиот нуклеарен преговарач Абас Аракчи изјави дека преговорите со светските сили се ставени во мирување се до завршување на божиќните празници. Спорен него и шефицата за надворешна политика на ЕУ, Кетрин Ештон се согласила на вчершаниот телефонски разговор преговорите да продолжат една недела по празниците.
XS
SM
MD
LG