Достапни линкови

logo-print

Марш против загаден воздух


Неколку невладини денеска во знак на протест маршираа од плоштадот Македонија до владата против загадениот воздух. Тие повикаа на низа мерки со кои може во земјата во иднина полесно да се дише.

XS
SM
MD
LG