Достапни линкови

САД испратија војници во Јужен Судан


Претседателот на Јужен Судан, Салва Кир

Претседателот на Јужен Судан, Салва Кир

Американскиот претседател Барак Обама денеска соопшти дека Соединетите Држави испратиле 45-мина војници во Јужен Судан, кои се задолжени за обезбедување на американската амбасада во таа земја. Овие војници имаат задача да ги заштитат персоналот и имотот на САД во Јужен Судан и ќе останат таму се додека има потреба.
XS
SM
MD
LG