Достапни линкови

logo-print

Јанукович го осуди мешањето на Западот


Украинскиот претседател Виктор Јанукович

Украинскиот претседател Виктор Јанукович

Украинскиот претседател Виктор Јанукович денеска оцени дека Западот се меша во внатрешните работи на неговата земја со тоа што ги поддржува проевропските демонстранти. Неколкумина европски и американски претставници го посетија Киев за да им дадат поддршка на протестите откако Јанукович одби да ја потпише Спогодбата за асоцијација со Европската унија. Јанукович вчера во Москва потпиша спогодба со Русија за економска помош, за која украинската опозиција смета дека било предавство на националните интереси
XS
SM
MD
LG