Достапни линкови

logo-print

Пресуда за убијците на војникот во Лондон


Двајцата обвинети за убиството на британскиот војник во Лондон во мај годинава денеска беа прогласени за виновни. Двајцата се англиски државјани кои се преобратиле во исламска вера и кои себе си се нарекувале Воини на Алахот. Војникот Ли Ригби бил убиен со неколку убоди со нож, откако претходно бил удрен со автомобил на улицата. Двајцата убијци признаа дека го убиле како одмазда за убиствата на британските војници во светот.
XS
SM
MD
LG