Достапни линкови

logo-print

Русија не распоредила проектили во Калининград


Русија сеуште не решила дали ќе ги распореди проектилите Искандер во енклавата Калининград. Ова денеска го изјави рускиот претседател Владимир Путин, додавајки дека нуклеарните проектили се само една од опциите кои се разгледуваат како одговор на планираниот американски анти-ракетен штит во Европа. Во понеделникот, Соединетите Држави изразија загриженост од извештаите дека Русија ги распоредува ракетите Искандер во Калининград.
XS
SM
MD
LG