Достапни линкови

logo-print

САД со помош на Косово од 37 милиони долари


Претседателката на Косово Атифете Јахјага

Претседателката на Косово Атифете Јахјага

Претседателката на Косово Атифете Јахјага и американската амбасдорка во Приштина Трејси Ен Џејкобсон потпишаа денеска спогодба за остварување развојни цели во вредност од 37 милиони долари. Средствата преку УСАИД ќе се користат за помош во остварувањето на владеењето на законите и на други владини активности, пред се инвестирање во нови работни места.
XS
SM
MD
LG