Достапни линкови

logo-print

Делегација на ЕП се врати од Иран


Делегација од Европскиот парламент се врати од еднонеделната посета на Иран, прва после 2007 година.
Посетата доаѓа во време на затоплување на односите меѓу Иран и Западот. Делегацијата се состана со 2012 добитниците на наградата Сахаров Насрин Сотоудех Сахаров и Јафар Панахи а се водени разговори за човековите права во парламентот и со опозицијата.
XS
SM
MD
LG