Достапни линкови

logo-print

Турчин се замозапали пред Парламентот во Анкара


Педесетгодишен маж синоќа се самозапали пред зградата на Парламентот во Анкара.
Причините за ваквата постапка на Салих Јигит Текин се уште не се познати .
Полицајците кои го обезбедуваат Парламентот го изгаснале огнот, по што Текин бил пренесен во болница.
XS
SM
MD
LG