Достапни линкови

logo-print

Во Украина продолжуваат протестите


Демонстрантите во Украина најавија продолжување на протестите откако претседателот Виктор Јанукович обезбеди финансиска помош од Русија во висина од 15 милијарди долари. Десетици илијади демонстранти повторно се собраа на плоштадот во Киев откако Јанукович ја прифати понудата на рускиот претседател Владимир Путин да купи украински обврзници и намалување на цената на рускиот извозен гас.
XS
SM
MD
LG