Достапни линкови

logo-print

Нема повторна истрага за смртта на принцезата Дијана


принцезата Дијана

принцезата Дијана

Британската полиција не нашла веродостојни докази за повторно отворање на истрагата за смртта на принцезата Дијана, нејзиниот пријател Фаед и нивниот возач во автомобилската несреќа во Париз во 1997 година, објави Скај Њуз, повикувајќи се на извори во британската полиција. Во август полицијата соопшти дека добила нови информации за случајот. Медиумите почнаа да шпекулираат дека во нивната смрт бил вклучен припадник на британската војска.
XS
SM
MD
LG