Достапни линкови

logo-print

Турција им доставувала оружје на сириските бунтовници


Турција од јуни досега им доставила 47 тони оружје и муниција на сириските бунтовници, и покрај тоа што повеќепати ги негира тие информации, тврди весникот „Хуриет“, повикувајќи се официјални турски документи. Турски дипломат одби денеска да ги коментира тврдењата на весникот „Хуриет“, повторувајќи дека Турција не доставува оружје до ниту една бунтовничка група во Сирија.
XS
SM
MD
LG